Super Micro Supermicro SC502-200B Chassis - Rack-mountable - Black
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
20
quantity
Product details
Category
Supermicro SC502-200B Chassis - Rack-mountable - Black
Number of Total Expansion Slots 1
Motherboard Supported Micro ATX
Number of Internal 3.5" Bays 1
Number of Total Expansion Bays 1
Additional Information
2x 2.5" Internal Drive Support
Package Contents
  • SuperChassis SC502-200B Rackmount Enclosure
  • 1 x Internal Air-Shroud
  • 1 x US Power Cord 16AWG
  • 1 x 16-pin to 16-pin 32.5cm Front Cable
  • 1 x Front Panel Control Board
  • 1 x 200W Low Noise High-Efficiency Power Supply
Weight (Approximate) 4.54 kg
Color Black
Form Factor Rack-mountable
Height 1.70" (43.18 mm)
Width 17.20" (436.88 mm)
Depth 9.80" (248.92 mm)
Compatible Rack Unit 1U
Input Voltage 110 V AC
220 V AC
Number of Power Supplies Installed 1
Power Supply Wattage 200 W